Prancūzijos regbio 7 komanda Paryžiuje iškovojo išsvajotą auksą

2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių regbio-7 turnyre Prancūzija triumfavo, finale nugalėjusi Fidžį rezultatu 28:7. Šis istorinis momentas buvo pasiektas dėka išskirtinio Antoine’o Dupont’o pasirodymo, kuris užtikrino pergalingą šeimininkų pergalę.

Rungtynės prasidėjo įspūdingu tempu, kai jau 2-ąją minutę Fidžio žaidėjas Joseva Talacolo pelnė pirmąjį prispaudimą ir išvedė savo komandą į priekį 7:0. Tačiau Prancūzija greitai sureagavo ir 5-ąją minutę Jefferson-Lee Joseph išlygino rezultatą, kai prispaudimą pelnė Andy Timo. Per pirmąjį kėlinį abi komandos intensyviai kovėsi, ir į pertrauką išėjo esant rezultatui 7:7.

Antroje rungtynių pusėje Antoine’as Dupont’as tapo pagrindiniu veikėju. Jau 8-ąją minutę jis pademonstravo savo greitį ir vikrumą, perdavė kamuolį Aaronui Grandidier, kuris pelnė antrąjį Prancūzijos prispaudimą, išvesdamas šeimininkus į priekį 14:7. Dupont’o dominavimas tęsėsi – 12-ąją minutę jis pelnė pirmąjį savo prispaudimą po galingo prasiveržimo iš po baudos, o 13-ąją minutę pridėjo dar vieną, įspūdingai įsiverždamas į įskaitinį plotą, jis po įstumto molo įvirto į įskaitinį plotą ir taip prispaudė bei pelnė savo antrąjį žeminimą.

Dupont’o meistriškumas ir lyderystė buvo esminis veiksnys, užtikrinęs Prancūzijos pergalę ir čempionų vardą namų aikštėje. Pergalė 28:7 prieš Fidžį ne tik atnešė aukso medalį, bet ir patvirtino Antoine’o Dupont’o, kaip vieno geriausių šių laikų regbio žaidėjų, statusą.

Bronzos medalis Pietų Afrikos Respublikai

Rungtynės dėl bronzos medalio tarp Pietų Afrikos Respublikos ir Australijos komandų prasidėjo intensyviai. Australijos rinktinės žaidėjas Nathanas Lawsonas pirmasis pasiekė žeminimo liniją po įtemptų pirmųjų abiejų komandų atakų. Jo įspūdingas 40 metrų bėgimas padėjo Australijai atlaikyti Pietų Afrikos puolimo spaudimą ir pelnyti pirmuosius taškus.

Tačiau Pietų Afrikos kapitonas Selvynas Davidsas netruko atkovoti kamuolį ir pelnyti žeminimą, išlygindamas rezultatą. Prieš pertrauką jis dar du kartus prispaudė kamuolį, taip suteikdamas savo komandai pranašumą.

Po pertraukos Australijai buvo sunkiau, ypač kai jų kapitonas Nickas Maloufas buvo nubaustas už aukštą griebimą. Pietų Afrikos žaidėjas Zainas Davidsas greitai pasinaudojo šia situacija ir prispaudė kamuolį, dar labiau padidindamas Pietų Afrikos pranašumą. Netrukus po Lawsono klaidos priimant kamuolį Zainas Davidsas pelnė dar vieną prispaudimą.

Australija, nepaisant visų sunkumų, parodė neįtikėtiną kovos dvasią rungtynių pabaigoje. Corey Toole pelnė vieną žeminimą, o po minutės Henry Pattersonas išlygino rezultatą 19-19, sukeldamas didžiulį sumaištį tarp sirgalių. Tačiau Pietų Afrika išlaikė savo pranašumą ir lemiamą prispaudimą pelnė Shaunas Williamsas, užtikrindamas savo komandai pergalę 26-19 ir bronzos medalį.